2020-02-20     Anety, Lehca, Leona     "Jeśli wszystko jest stracone, oprócz miłości - nic nie jest stracone". Pam Brown    

XVII Polski Festiwal Pieśni, Piosenki i Poezji Patriotycznej ,,Bogu i Ojczyźnie"

 

W dniach 10-12 listopada 2017 w Lubaczowie odbyłł XVII Polski Festiwal Pieśni, Piosenki i Poezji Patriotycznej “Bogu i Ojczyźnie” im. Ks.Kard. Władysława Rubina. Organizatorzy Stowarzyszenie Narodowo-Patriotyczne “Rota” i Parafia pw. św. Stanisława B.M. w Lubaczowie.

Festiwal rozpoczął sie od spotkania z Grzegorzem Łubczykiem, byłym ambasadorem RP na Węgrzech, zatytułowane  “Udział i rola Węgrów w odzyskaniu Naszej niepodległości”- 10 listopada o godz. 18:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubaczowie.

W dniach 11-12 listopada festiwalowe wydarzenia od godz.18:00 w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie. Tematem przewodnim będzie postać Józefa Piłsudskiego oraz Tadeusza Kościuszki, a także 300-lecie koronacji Matki Bożej Częstochowskiej. W festiwalu wezmą udział artyści z całej Polski, jak i lokalni. Wystąpi m.in. Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego, Chór GRH “Żołnierez Września 1939 Garnizonu Dęblin”, raper Tadeusz “Tadek” Polkowski oraz inni. Festiwal poprowadzą Kinga i Arkadiusz Głogowscy, artyści scen warszawskich.

W niedzielę 12 listopada o godz. 13:00 w lubaczowskiej Konkatedrze podczas mszy św. zostanie poświęcona chorągiew I Brygady Legionów Polskich, dowodzonej przez Marszałka Józefa Piłsudskiego, którą ufundował marszałek sejmu Marek Kuchciński. A wieczorem w MDK w Lubaczowie m.in. gala wręczenia statuetki “Bogu i Ojczyźnie”.

Patronat nad Festiwalem objęli: Biskup Marian Rojek- Pasterz Diecezji Zamojsko- Lubaczowskiej, Abp. Mieczysław Mokrzycki- Metropolita Lwowski, prof.dr hab. Piotr Gliński- Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Władysław Ortyl- Marszałek Województwa Podkarpackiego.

Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska